Welcome to visit Vikvision.com.
We sincerely expect to build long-term relationship with you.
Costomer Service
+86 75523035863
PFM300
>Easy installation and wall mount, structural water-proof;
>Support -30 ℃ ~+70 ℃ wide-range temperature operation, and
the full load efficiency of the power supply can be up to 100% at
these temperatures;
>With junction function for c
Interview
| Electrical Specification | |
| Rated input | AC180~264V, 50/60Hz, 0.6A |
| Efficiency | 82% |
| no-load power consumption | <0.5W |
| Output voltage | DC12V (±5%) |
| Output current | 2A (±2%) |
| Protection/Environmental | |
| Protection | Accurate over current, voltage load protection |
| “V0” fire protection | |
| Working temperature | -30℃~+70℃(-22℉~+158℉) |
| Working humidity | <90% RH |
| Physical Properties | |
| Weight | 160g(0.35lb) |
| Dimension(LxWxH) | 88mmx37mmx138mm (3.46”x1.46“x5.43”) |
| Installation | Wall mount |
| Color | Grey |
| Input | Palisade terminal |
| Output | DC output wire 60mm (interface: φ5.5×φ2.1) |
| Safety Standards | |
| Certification | CE |

Copy product links
Long by picture save/share
enquiry form:
Inquiry Content:
You have no items to require

enquiry form:
Inquiry Content:
You have no items to require
